Advertisement
Wielki Koncert Orkiestr PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.05.2010.
Iławskie Centrum Kultury zaprasza na Wielki Koncert Orkiestr z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej „Marzenie” z Alytus (Litwa) oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939r.

Image

Koncert odbędzie się 7 maja 2010r. (piątek) o godz. 17.00 w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie.


Młodzieżowa Orkiestra Dęta
Młodzieżowa Orkiestra Dęta została założona w  1971 roku. Jej koncerty cieszą się ogromną popularnością. Jest wizytówką naszego miasta. Rocznie daje około 80 koncertów. Bogaty, interesujący repertuar i doskonała prezencja przyciąga słuchaczy i widzów ceniących dobrą muzykę. Od kilku lat Młodzieżowa Orkiestra Dęta bierze udział w najbardziej prestiżowych festiwalach i konkursach muzycznych na terenie całego kraju jak i za granicą odnosząc wielkie sukcesy i zdobywając liczne nagrody. Zespół pod batutą p. Bogdana Olkowskiego, koncertował m.in. w Czechosłowacji, Francji, Rosji, Finlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna „Marzenie”

Powstała w roku 2000  Co roku 6 -7 razy koncertuje w Alytusie, w Szawlach, Mariampolu, Warenie, Wilnie, a także w Hiszpanii, Łotwie, Estonii i Polsce. Obecnie orkiestra liczy 75 muzyków, wśród których 6 z nich to studenci szkół wyższych, 4 kontynuuje naukę w konserwatorium. Wraz z uczniami grają nauczyciele: Justina Jočyte - instrumenty dęte, Antanina Pasaravičiene - wiolonczele, Ingrida Krikščiuniene i Diana Klemkaite - skrzypce, Augustinas Šeduikis - gitara basowa oraz Liudas Vaitkus, Vilius Asadauskas, Rimantas Jočys, Dainius Platukis, Aurelijus Vilkelis,  Gintautas Rakauskas, Rima Girdžiene, Rita Frendzeliene, Jurate Nastulevičiene. Dyrygentem Orkiestry jest Daiva Martikonyte. Orkiestra korzysta z bazy Szkoły Muzycznej w Alytus, której Dyrektorem  jest dr Aldona Vikeliene.


Zmieniony ( 04.05.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Advertisement
 
All Rights Reserved © 2006-2011 ilawaonline.pl
budowanie domuPizzeria IławaWeterynarz iławaKurier Iława Praca w fm groupKwiaciarnia Iławabiuro rachunkowe iława
katalog abix kantor iławaBiuro projektowe iławaukładanie kostki iława Kasyno iława